„Last minute“ идеи за новогодишни подароци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

„Last minute“ идеи за новогодишни подароци

Дали сте од оние кои купуваат новогодишни подароци во последен момент? Можеби тоа и не би било така, доколку знаете што да им купите на пријателите, или пак на членовите на вашето семејство. Честопати проблем знае да биде токму тоа – одложување на купувањето бидејќи едноставно немате идеи.

Пренатрупаните продавници понекогаш знаат да создадат хаос во главите на купувачите, па поради тоа е тешко да се одбере што да се купи.

Во продолжение, прочитајте ги предлозите за тоа што да купите за вашите најблиски, односно за оние на кои сакате да им подарите нешто од срце:

Нотес

Паричник

Ракавици

Персонализиран привезок за клучеви

Ваучер за козметички салон, или пак за некоја специјализирана продавница

Книга

Албум за фотографии или рамка за фотографија

Влезници за во кино, или пак за концерт

Парфем

Годишна претплата за омиленото списание

Чоколаден пакет

 

Би те интересирало и

Како хуманоидниот робот Софија одговара на навреди

Првиот робот кој што доби државјанство – Софија, на американскиот модел Криси Теиген ѝ одговори ...

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...