#OscarFail2017 – Што се случи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

#OscarFail2017 – Што се случи

Хм… а ШТО! Дали тоа едноставно се случи? Ако ги гледавте Оскарите за време на рекламите беше најавен погрешен добитник на наградата најдобар филм, доколку ги ги гледал сеуште ја тресеш главата лево десно неверувајќи на настанот што се случи, али тоа е се Оскарите и тоа е програма во живо.

Но на социјалната мрежа Твитер се појавија лудории од коментари за #OscarFaril2017

 

Би те интересирало и

Министерот Салији поднесе оставка

Министерот за правда, Билен Салији штотуку соопшти дека поднесува оставка. „Довербата во судството почна да ...

Кривични пријави против Доневски и сопственикот на „Секјуриком“ за злоупотреба на милионски тендер (Видео)

Поранешниот директор на владината Служба за општи и заеднички работи, Васе Доневски и сопственикот и ...