Pрестрелка во дискотека и неколку ранети – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Pрестрелка во дискотека и неколку ранети

Неколку лица се ранети рано изутринава при престрелка во дискотека во јужниот германски град Конштанц, во близина на границата со Швајцарија.

Инцидентот се случил околу 4.30 часот, но полицијата засега не соопшти повеќе детали за настанот, освен дека учесниците во престрелката се приведени.

Германските медиуми јавија дека по инцидентот настанала паника во дискотеката, при што дел од гостите се обиделе да се сокријат во самиот објект, а дел избегале надвор.

Вденаш по настанот пред дискотеката пристигнале „значителни полициски сили“, вклучително и специјалци, а местото го надлетувал и хеликоптер.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...