Tешко повредено петгодишно дете – сообраќајка кај Ѓавато – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Tешко повредено петгодишно дете – сообраќајка кај Ѓавато

Prevoj_gjavato_prostor_kade_porano_bilo_smesteno_s.Gjavato

Вчера околу 10,10 часот на крстосница од патот Ѓавато-Тополчани се случила сообраќајна незгода помеѓу „тојота аурис“ со скопски регистерски ознаки управувано од В.В.(40) од Скопје и „фолксваген пасат“ скопски регистерски ознаки управувано од Д.А. (37) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди, поточно скршеница на лева надлактица, се здобил сопатник од „пасатот“ на возраст од пет години по што во Клиничката болница во Битола укажана му била лекарска помош, а потоа пуштен на домашно лекување.

Би те интересирало и

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...

Смртта на родилката ќе се испитува од комисија на МЗ, бебето во стабилна состојба

Комисија од Министерството за здравство ќе испитува како настанала смртта на 31-годишната родилка, која почина ...