Акни – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Акни

Се’ за храна: 2 природни третмани со лук против акни

Кога ќе ни се појави нова акна, обично се фрустрираме и бараме начин како побрзо да се ослободиме од неа. Но, не секогаш купечките средства се најефикасни за таа намена. Еве два начини како да се ослободите од акните на природен начин со помош на природни третмани со лук против ...

Повеќе »

Пет природни маски за лице против акни

Акните претставуваат проблем со кој освен тинејџерите, неретко се соочуваат и возрасните. Секој што се соочил со овој проблем знае дека не постои еден „лек“ кој магично ќе ја исчисти кожата еднаш засекогаш. За да се добие максимален ефект, потребно е да се комбинираат различни третмани. Маските за лице треба ...

Повеќе »