Тагови: барселона

Меси ја спаси Барселона од пораз на Ел Мадригал

messi

Лионел Меси ја спаси Барселона од пораз на „Ел Мадригал“, против Виљареал, со голот постигнат во последната минута. Дербито на 17.коло во шпанската Примера, помеѓу Виљареал и Барселона заврши без победник. Освоениот бод за Барселона е рамен на пораз бидејќи Реал има пет бодови повеќе и натпревар помалку. Барселона напаѓаше, ...

Повеќе »

Човекот пајак се искачи на кулата Агбар во Барселона

agbar-spajdermen

Светски прославениот „човек пајак“ Ален Робер во петокот се искачи на Кулата Агбар, еден од најпознатите облакодери во Барселона. Своите искачување Французинот го извршил без никакво осигурување, пишува El Periodico de Catalunya. Ова е инаку третпат како Ален Робер ја освојува Кулата Агбар, претходно тој се искачуваше на врвот на ...

Повеќе »

ФУДБАЛ: Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

atletico-vs-barcelona

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1. Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута. Две минути пред изедначувањето поради поверда играта ја напушти Лионел Меси. Претходно нерешено ...

Повеќе »

Меси комплетно го промени својот изглед и го „запали“ интернетот

barselona mesi

Лионел Меси ги изненади своите соиграчи една недела порано од тоа што требаше да се појави на тренинзите, а денеска напаладне ги изненади и сите фудбалски фанови откако преку социјалните мрежи се пофали со својот нов изглед. Ѕвездата на Барселона започна со трендот да не ја бричи брадата уште за ...

Повеќе »

Меси заминува во Челзи!?

barselona mesi

Сензационална вест пристигнува од Англија, која вели дека најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси може да си замине од клубот. Според шпекулациите, Меси е разочаран поради фактот дека беше осуден на 21 месец затвор во Шпанија, поради затајување на данок. Тоа многу го налутило и го натерало да размислува за ...

Повеќе »

Барса со 2:1 и Баерн со 1:0 се првите финалисти во четвртфиналето на ЛШ

barselona mesi

Фудбалерите на Барсалона и минхенски Баерн стекнаа предност во првите четвртфинални мечеви во Лигата на шампиони, против мадридски Атлетико, односно Бенфика. Барселона, во шпанската четврфинална пресметка, славеше над Атлетико Мадрид со 2:1 (0:1). Клучниот момент на натпреварот се случи во 35.минута кога Фернандо Торес, непотребно, го доби својот втор жолт ...

Повеќе »

Меси во нов финансиски скандал, затајувал данок преку оф-шор компании

Меси најдобар во Лалига 2015

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси е еден од многуте познати личности чи имиња вчера беа обелоденети како дел од аферата “Панама ликс”. Во неа се откриваат низа даночни измами, пред се преку оф-шор компании во Панама и Белизе, а фигурираат и личности од областа на политиката. Во материјалите се тврди ...

Повеќе »

Суарез: Мислев дека не сум доволно добар за Барселона

luis suarez za barselna

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез признал дека кај него постоел страв, дека не е доволно добар играч за Барселона. Луис Суарез на „Ноу Камп“ пристигна во 2014 година од Ливерпул, а во минатата сезона беше еден од најзаслужните за тројната круна која ја освои Барселона. Оваа сезона тој игра уште подобро, ...

Повеќе »

Барселона го проширува „Камп Ноу“ (Фото)

09.03kamp1

Почна проектот за реновирање на „Камп Ноу“ кој ќе биде завршен до сезоната 2021-22 и ќе има капацитет од 105.000 седишта – соопшти фудбалскиот клуб Барселона. Оттаму информираат дека  на тендерот за дизјан и реновирање на стадионот победила заедничката понуда на компанијата Никен Секеи и каталонското студио на архитекстот Џоано ...

Повеќе »

Без Штербик во составот Вардар ќе атакува на уште победа над Монпелје

vardarci-rakomet-s

Екипата на Вардар денеска го игра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. Екипата е подготвена и максимално мотивирана со победа да го заврши овој дел од најелитното ракометно натпреварување со цел да се искачи на третото место на табелата, а потоа да добие и полесен противник во ...

Повеќе »

Насловната на каталонски „Спорт“ по вчерашниот кикс на Реал и Атлетико

12744613_10153607895407535_8965407383627409938_n

Реал Мадрид и Атлетико непланирано изгубија бодови играјќи нерешено со Малага, односно Виљареал што на првата Барселона и овозможи да се одлепи 8 односно 9 бода што веројатно ќе биде тешко достижно.

Повеќе »

Медаипро ја тужи Барселона за шпионажа

gBggB-14546633644894

Наводно, Барселона заедно со уште неколку други вмешани страни, ја шпионирал медиумската групација – пренесува порталот 24фудбал. Ко-сопственикот на медиумската групација Медиапро, Жауме Роурес Љоп информираше дека покренал судска постапка против поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росељ , самиот клуб и уште неколку други инволвирани страни. Медиапро овинува за индустриска ...

Повеќе »

Речиси 200 македонски туристи заглавени во Барселона поради скопската магла

arhiva - aerodrom

На аеродромoт во Барселона, Шпанија, од синоќа заглавени се 180 македонски државјани, зашто летот за Скопје бил откажан поради маглата на нашиот аеродром. „Опцијата која се нуди е Снајдете се сами во наредните 4 дена“, напиша еден од заглавените патници на својот профил на Фејсбук. Од АМСМ утрово соопштија дека ...

Повеќе »

Барселона тужи двајца поранешни фудбалери на Реал Мадрид

Реал Мадрид - Барселона

Барселона поднесе обвинениe против двајца поранешни фудбалери на Реал Мадрид, кои што како стручни коментатори, одработиле пренос за едно од шпанските радиа, на натпреварот пред десетина дена на „Сантијаго Бернабеу“ каде Барселона победи со 0:4. Маноло Санчис и Поли Ринкон, процениле дека Иско добро е што го удрил Нејмар за ...

Повеќе »

Кари: Обожавам да го гледам Меси

Кари

Еден од најдобрите играчи во НБА лигата и лидер на екипата на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари е голем обожавател на Лионел Меси. Одличниот плејмејкер смета дека неговиот стил на игра е сличен со оној на фудбалерот на Барселона. „Двајцата сме креативни. Се обидувам да правам забавни работи на теренот, ...

Повеќе »
Close
×

Стадион на Канал77

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh