Тагови: Брат

Гостиварец си го нападнал братот со штрафцигер

Четириесет и деветгодишниот А.Б.  од гостиварското село Чегране заработи кривична пријава, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Имено, пријавениот почнал вербална расправија со својот брат, поради нерасчистени имотни правни односи, а потоа зел и штрафцигер со кој се обидел да го нападне ...

Повеќе »

Брат со месеци ги силувал малолетните сестри

Дваесет и едногодишниот Ј.Л. од српски Костур повеќепати ги силувал своите малолетни сестри, кои се на тринаесет и на четиринаесетгодишна возраст. Полицијата за овој случај дознала откако постарото девојче се пожалило на училишниот психолог, по што биле известени надлежните служби. Според сознанијата, Ј.Л. ги обљубил сестрите неколку пати годинава, а ...

Повеќе »
Close