брдариќ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: брдариќ

Шкендија го враќа Џелбрим Таипи од Вил

По вчерашната официјална промоција на Томас Брдариќ како нов шеф на стручниот штаб, тетовска Шкендија денеска ги стартува и подготовките за пролетниот дел од шампионатот – информира порталот Екипа. Паралелно со зимските подготовки се очекува во континуитет да тече и засилувањето на играчките редови. Според последните информации како една од ...

Повеќе »