ВМРО – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: ВМРО

Штип-Кривична пријава за поткуп на гласачи заработи директорот на Ј.П Исар, за ВМРО-ДПМНЕ тоа е заплашување на граѓаните

Кривична пријава за поткуп на гласачи заработил од Полицијата директорот на Ј.П Исар, Ангел Бојаџиев, информираше ОО СДСМ Штип на прес-конференција. Прочитај повеќе на

Повеќе »

Дисперзирани студии или имитација на студирање

Податоците говорат дека на дисперзираните студии не им пресудила одлуката на МОН, туку слабиот интерес за нив, несоодветните образовни услови и слабите резултати. Не стивнуваат критиките од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поради одлуката на Министерството за образование и наука (МОН) да го замрзне уписот на дисперзирани студии на УКИМ за оваа учебна ...

Повеќе »

Формиран републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

За попладне е закажана прес-конференција на т.н. „Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“. Во соопштение до медиумите, организаторите пишуваат дека на настанот ќе се обрати координаторот на Републичкиот Штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, во присуство на претставници од републичкиот, регионалните и општински штабови. Темата е промовирање на функционалноста на регионални штабови за ...

Повеќе »

Кој сервира руски боршч на македонската маса?

ВМРО-ДПМНЕ неосновано ги обвинува стратегиските партнери и пријатели на Македонија за мешање во внатрешните работи, а молчи кога Руската Федерација „држи лекции“. Западните дипломати ги следат овие загрижувачки чекори. Забележуваме дека некои партии сѐ поотворено и загрижувачки ги потценуваат декларираните цели и приоритети на Македонија, но и односите и договорите ...

Повеќе »

СДСМ: Се случуваат промени и крај на режимот!

„И првичните неофицијални резултати на Државната изборна комисија потврдија дека режимот на Никола Груевски е поразен, граѓаните покажаа дека сакаат живот во Македонија и избраа промени. Објавените првични неофицијални резултати на ДИК покажуваат неизвесност околу бројот на добиени пратенички мандати. Мал број гласови се одлучувачки за бројот на мандати во ...

Повеќе »