Тагови: возила

Грчките земјоделци го прекинаа штрајкот: ГП Евзони отворен за сообраќај

Граничниот премин Евзони е отворен за сообраќај за сите видови на возила, откако грчките земјоделци го прекинаа штрајкот – информира Авто-мото сојузот на Македонија, потсетувајќи дека овој граничен премин беше во прекин за секаков вид на сообраќај речиси три недели. Како што информираат од АМСМ, на останатите граничните премини нема подолги ...

Повеќе »

РСБСП: Зимски совети за безбедност на пешаците во сообраќајот

  Движете се по тротоарот секогаш кога е можно, а ако не е, користете го крајниот лев раб од коловозот и следете ги возилата кои ви доаѓаат од спротивната страна. Не го бркајте зеленото светло за пешаци или автобусот, избегнувајте да носите торби и други предмети кои ја нарушуваат вашата ...

Повеќе »

Од утре започнува задоложителното поседување на зимска опрема во возилата

Од 15-ти Ноември на сила ќе стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 Март 2017 година. Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски ...

Повеќе »

Агенција за вработување: Нема злоупотреби, возилата се отстапени согласно договорот потпишан лани

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) соопшти дека лани во октомври склучила Договор со Министерството за труд и социјална политика согласно кој му отстапува расположливи технички средства, меѓу кои и расположливи службени моторни возила, освен возила кои се донација од ЕУ. -За користење и управување со овие возила на АВРМ, директорот ...

Повеќе »

Во Скопје 10 сообраќајки, повредени 7 лица

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 10 сообраќајни несреќи, во кои седум лица се повредени. Четири сообраќајки се со материјална штета. Во текот на изминатиот ден по спроведените контроли над учесниците во сообраќајот од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се ...

Повеќе »

„Пајакот“ во Скопје вчера отстранил 96 возила – во 17 сообраќајки 8 лица се повредени

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 17 сообраќајни несреќи, во кои осум лица се повредени. Во текот на изминатиот ден по спроведените контроли над учесниците во сообраќајот од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број прекршоци. Санкционирани се ...

Повеќе »

Цеца направи хаос во Македонска Каменица, фановите направија 20 км колона пред градот (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ одржа концерт за паметење во Македонска Каменица. Колку Македонците се воодушевени што Цеца одржа концерт покажува и тоа што до влезот во градот имало колона возила долга 20 километри. Цеца излезе на бината пред 15.000 публика која го извикуваше нејзиното име, а настапот го започна со песната ...

Повеќе »
Close
Advertisment ad adsense adlogger