волстрит – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: волстрит

Kонсултанти од Волстрит прогнозираат колапс на биткоинот

Консултантската фирма од Волстрит предвидува сериозен пад на пазарот на криптовалутата во оваа година. Извештајот на „Quinlan & Associates“, кој се состои од 156 страници, заклучува дека биткоинот ќе се намали на 1.800 долари на крајот од оваа година. Според неговата моментална цена, консултантите го сфаќаат пазарот за криптовалути како ...

Повеќе »

Волстрит: Индексите на нови рекордни нивоа

Сите берзански индекси на Волстрит во четвртокот скокнаа на нови рекордни нивоа, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од подобрите од очекуваното економски показатели. Dow Jones зајакна 0,65 отсто на 21.144 бодови, додека S&P 500 порасна 0,76 отсто на 2.430 поени, а Nasdaq индексот 0,78 отсто на 6.246 бодови. Рекордните вредности на ...

Повеќе »