Галерија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Галерија

Како би изгледале светските лидери со доколку би имале кул фризури (галерија)

Повеќе »

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, кој е американско-германска копродукција. На премиерната проекција присуствуваа бројни актуелни и поранешни функционери, луѓе од бизнис сферата, ценети професори, актери, режисери, продуценти, музичари и новинари. Пред самата премиера на ...

Повеќе »

Видео-репортажа и галерија од карневалот „Ратевски бамбурци“

Кратка репортажа од традицијата и случувањата од десетото издание на малешевскиот карневал „Ратевски бамбурци“.

Повеќе »

Регионална боксерска лига: Пинк Пантер – Радник (сите борби + галерија)

Во есенскиот дел од Регионлната боксерска лига минатата недела БК Пинк Пантер прв пат се бореше пред домашната публика со екипата на БК Радник од Бјелина и тоа со неколку засилувања: Алмир Нуришов, Душан Стојановиќ и Петар Петровиќ. Радник сосема заслужено победи и покажа дека ќе се бори за титулата ...

Повеќе »

Ако студентските домови ги бојадисуваа улични уметници (галерија)

Студентскиот дом во Париз беше предвиден за реновирање, но пред да се случи тоа, им го препуштија во раце на 100 улични уметници. Тоа се оствари во рамките на урбаниот фестивал Rehab 2, кој во Париз ќе трае од 16 јуни до 16 јули. На уметниците им беа дадени цели ...

Повеќе »

„Македонскиот мерцедес на Тито“ во кој Тито никогаш не се возел (фото)

Приказната за мерцедесите на нашиот поранешен маршал нѐ одведе до гаражите на владината Служба за општи и заеднички работи во МТВ, односно тврдењата дека еден од мерцедесите 600 гросер на Тито е скриен длабоко во темнината на подрумите на телевизиската зграда, дека е запуштен, не се употребува, и покрај неговата ...

Повеќе »

Галерија: Сладоледот како „инспирација“ за дизајн на костими за капење

Летото веќе „влезе“ на голема врата, па дамите се во потрага по што е можно поатрактивен костим за капење. Едноделни, двонеделни, шарени, еднобојни…модели има безброј, а меѓу нив се вбројуваат и оние со апликции со сладолед. Интересни и необични, вакви модели може да погледнете во галеријата во продолжение. Дали вие ...

Повеќе »

Арт перформанс во Куманово

Во Уметничката галерија при Музејот во Куманово, вечерва ќе биде одржан голем мултимедијален настан. Осмислен е како музичко-концертен арт перформанс на кој ќе настапи групата „Обохтал“, потоа ќе има изведба на актерот Ивица Димитријевич со наслов „Проба“ и видео-презентација на Кристина Божурска. Настанот е организиран во соработка на Музејот од ...

Повеќе »

Силен ветер во Штип „коси“ се’ пред себе (видео + галерија)

Паднати дрвја, но и уништи билборди – ваква е сликата денеска во Штип, каде дува силен ветер од 100 километри на час. Забележани се и искинати кабли, кои претставуваат потенцијална опасност за граѓаните. Покрај ова, искинат е кабел во близина на градскиот базен, кој фрла искри. Изјави од надлежните очекуваме ...

Повеќе »

Сите борби од третото коло на Регионалната Боксерска Лига (видео+галерија)

Екипата на Сесвете ја оправда улогата на фаворит против Пинк Пантер и славеше со 12-4 во рамките на третото коло на Регионалната боксерска лига во Штип. Но, Гоце Јанески покажа дека прераснува во врвен боксер и ја забележа и третата победа во лигата и то на мошне убедлив начин со ...

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Очи во очи со лавовите

Идејата за користење на подвижна мини камера е оригинален начин на кој фотографот Крис МекЛенан сакал да им се доближи на овие диви мачки и да создаде природни и спонтани портрети. Резултатот ги надминал неговите очекувања! За време на фотографирањето ниту еден лав не е повреден, но не може да ...

Повеќе »

Ова е волшебното село на лисиците во Јапонија (галерија+видео)

Ова неверојатно убаво место во Јапонија се вика Зао Кицуне Мура, а тоа што најмногу го прави посебно е тоа што ова е домот на шумските лисици. Преку објективот на Наташа Пуенте, можеме да ги видиме овие симпатични и љубопитни шумски суштества во издание во какво што не сме ги ...

Повеќе »

„Дедо Мраз, сакам нешто да ти кажам“: Втора година по ред, подароци во рацете на најмалите

Најмалите слушатели на Канал 77 и оваа година добија вредни подароци за својата креативност. Откако втора година по ред, тие му ги кажаа своите желби на Дедо Мраз, тој ги посети во нивните домови изненадувајќи ги со прекрасни играчки, пакети млечни производи, хулахопки и така натаму. Патувањето по влажните коловози ...

Повеќе »

Руски модели го навредија персоналот во хотел во Дубаи со „еротски“ фотографии

Администрацијата на екстра луксузниот хотел со пет ѕвездички „Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah“ во Дубаи се пожали на руски фотомодели поради наводни експлицитни фотографии кои девојките ги разместиле на Instragam со хаштагот #Dubai. Менаџерите на „Waldorf Astoria“ во Дубаи сметаат дека се непристојни направените фотографии во „хотелските апартмани и нивната ...

Повеќе »

Некролози од анонимен креатор повикуваат на линч на амбасадорите

Галерија од креирани фотографии на повеќе амбасадори во Македонија, како и други странски дипломати во кои што тие се поставени во комеморативни рамки со црни ленти и погребни свеќи, од утрово кружи на социјалните мрежи. Анонимниот креатор на галеријата индиректно повикува на линч на амбасадорите на САД, Германија, Франција, Велика Британија, ...

Повеќе »

12 причини зошто ја сакам изразени преку фотографии

Кога веќе немате зборови со кои можете да ја опишете љубовта, почнувате да ја цртате. Во сечиј живот постои една посебна личност која ја обожаваме заради начинот на кој се смее, начинот на кој оди поразлично од сите други, начинот на кој се лути… Едноставно, ја обожаваме затоа што постои. ...

Повеќе »

(18+) ГАЛЕРИЈА: Свингерски клубови и ѕвезди од филмови за возрасни – Интимни портрети на луѓе од саемот на еротика

Во изминатите 16 години, „The Everything to Do with Sex Show“ го зазема преполниот центар за конференции во Торонто. Ова „најголемо американско шоу за конзументи на романтика“ подразбира стотици штандови со сè и сешто – од свингерски клубови до ѕвезди од филмовите за возрасни, вебкам девојки, дистрибутери на сексуални помагала, ...

Повеќе »

Неодоливо: Мачки и нивните мини – верзии (Галерија)

Природата знае да биде навистина инвентивна. Сепак, во одредени случаи некои нешта се толку неодоливи, па таа одлучува да ги создаде повторно.  Исто како и луѓето и животните можат да личат едни на други. Ова се едни од најслатките примери за тоа.    

Повеќе »

Чизмите над коленици, апсолутен хит оваа сезона (Галерија)

Од превртена или мазна кожа, со високи потпетици или целосно рамни – чизмите над коленици оваа сезона ги освоија срцата на сите вљубенички во модата. Трендот да се носи ваквиот модел на чизми почна есента и се’ уште не згаснува. Освен што едноставно се комбинираат во бројни модни парчиња, тие ...

Повеќе »

Галерија: Уличен артист ги претвора во уметност старите згради ширум светот

Францускиот артист Џулиен Маланд кој е познат и како „Seth Globepainter“, создава колоритна улична уметност насекаде низ светот. Неговите поголеми уметнички креации и мурали обично покажуваат деца и содржат многу бои. Маланд е активен уште од пред дваесетина години и досега издал 2 книги за своите патувања и својата уметност. ...

Повеќе »