дипломатски таблички – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: дипломатски таблички

„Фиќо” во Загреб доби дипломатски таблици

Стар модел од автомобилите Застава 750, популарниот „Фиќо”, заврши во возниот парк на Амбасадата на Индонезија во Загреб, и доби дипломатски таблици. Поранешниот сопственик Миљенко Ханжек се пофали на Фејсбук дека неговото црвено „Фиќо“ е првото во Загреб што добило дипломатски таблици. – Пред неколку месеци минуваа и забележаа дека ...

Повеќе »