еразмус – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: еразмус

Земјоделското училиште во Тетово домаќин на Проектот Моето паметно училиште

Средното земјоделско училиште Моша Пијаде во Тетово, ќе биде домаќин на проектот Моето паметно училиште, како дел од Еразмус плус програмата. Ученици и професори од 4 земји, ќе разменуваат искуства во сверата на информатичката технологија. Проектот Моето паметно училиште кој започна уште вчера, ќе трае 5 дена кога учениците заеднички ...

Повеќе »

На 22 јануари продолжува судењето во случајот „Еразмус“ за професорите од Економскиот факултет за поткуп

Во кривичниот суд на 22 јануари продолжува судскиот процес за предметот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, познат како „Еразмус“, потврдија за „Макфакс“ од Основниот суд Скопје 1. Aдвокатот, Јован Јоанидис, кој застапува дел од обвинетите рече дека предметот е во доказна постапка. Адвокатите лани побарале, но ...

Повеќе »

„Еразмус“: Одземени пасошите на пет осомничени професори од Економскиот факултет

На петтемина од вкупно осум осомничени за корупција на Економскиот факултет на УКИМ, кои завчера беа приведени во полициска станица, Обвинителството наместо мерка притвор им одреди мерка претпазливост – одземени им се пасошите и треба да се јавуваат во судот. Ова денеска на прес-конференција го соопшти јавната обвинителка, Лидија Раичевиќ ...

Повеќе »