жрк куманово – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: жрк куманово

ЖРК Куманово пресилно за Лесковац и Врање

Женскиот ракометен тим од Куманово за викендов одигра два пријателски натпревари  во Лесковац и Врање, каде забележаа две убедливи победи. Во саботата во СРЦ Дубочица во Лесковац кумановки одлично го прикажаа нашиот клуб, град и држава и го декласираа домашниот тим ЖРК Дубочица со резултат 34:21. Домашниот тим успеа да ...

Повеќе »

ЖРК Куманово одбележа успешен крај на сезоната

Со 17 поеби од 24 одиграни натпревари и трето место во сениорската ракометна лига, ЖРК Куманово вчеравечер со коктел забава означи крај на уште една успешна ракометна сезона. Управата на клубот за своите најдобри ракометарки обезбеди и скромни пехари. Со коктел забава ракометарките на Куманово го одбележаа успешниот крај на ...

Повеќе »