затвореник – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: затвореник

Почина затвореник во Идризово

Ноќеска околу 02,00 часот било пријавено дека Д. Б. (39) од Битола додека бил во својата ќелија во Казнено поправната установа “Идризово“, му се слошило и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“, соопшти МВР. Но, набргу откако бил примен на клиниката за токсикологија ...

Повеќе »

Маж во САД ослободен откако по грешка во затвор минал 25 години

Канцеларијата на американското Државно обвинителство за округот Вејн објави дека ги повлекува сите точки од обвинението против Дезмонд Рикс од Детроит, кој минал 25 години во затвор поради убиство, за кое тврдел дека полицијата му го наместила, местејќи докази со тоа што го запленила пиштилот на неговата мајка и ги ...

Повеќе »

Затвреник од Идризово починал на пат кон болница

Вчера попладне на на пат кон болница, починал шеесет и шестгодишен, притвореник во Затвор Скопје. Имено, откако му се слошило, доктор од Затворот му укажал прва помош, по што била повикана медицинска екипа. Сепак, затвореникот со иницијали Р.А., кој бил од Струмица, починал на пат кон болницата „Осми септември“. Доктор ...

Повеќе »

Затвореник од Идризово починал на КАРИЛ

Седумдесет и тригодишниот А.М., осуденик од КПД „Идризово“ вчера починал на скопските клиники. Toj како итен случај бил донесен на Kлиниката за нефрологија на 2 овој месец,  но по извесен период неговата здравствената состојба се влошила,  по што итно бил пренесен на КАРИЛ, каде и починал – информира МВР. Според ...

Повеќе »

Почина 29 годишен затвореник од Идризово

Дваесет и деветгодишен  жител на кумановското село Лојане, кој издржувал затворска казна во Идризово вчера починал на Клиниката за гастрологија во Скопје. Затвореникот со иницијали Б.И. боледувал од цироза, а поради влошена здравствена состојба на Клиниката бил донесен на 24 – ти месецов, соопшти денеска МВР. Оттаму информираат дека по ...

Повеќе »