Тагови: затвореник

Затвреник од Идризово починал на пат кон болница

Вчера попладне на на пат кон болница, починал шеесет и шестгодишен, притвореник во Затвор Скопје. Имено, откако му се слошило, доктор од Затворот му укажал прва помош, по што била повикана медицинска екипа. Сепак, затвореникот со иницијали Р.А., кој бил од Струмица, починал на пат кон болницата „Осми септември“. Доктор ...

Повеќе »

Затвореник од Идризово починал на КАРИЛ

Седумдесет и тригодишниот А.М., осуденик од КПД „Идризово“ вчера починал на скопските клиники. Toj како итен случај бил донесен на Kлиниката за нефрологија на 2 овој месец,  но по извесен период неговата здравствената состојба се влошила,  по што итно бил пренесен на КАРИЛ, каде и починал – информира МВР. Според ...

Повеќе »

Почина 29 годишен затвореник од Идризово

Дваесет и деветгодишен  жител на кумановското село Лојане, кој издржувал затворска казна во Идризово вчера починал на Клиниката за гастрологија во Скопје. Затвореникот со иницијали Б.И. боледувал од цироза, а поради влошена здравствена состојба на Клиниката бил донесен на 24 – ти месецов, соопшти денеска МВР. Оттаму информираат дека по ...

Повеќе »
Close
Advertisment ad adsense adlogger