Златни глобуси – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Златни глобуси

Доделувањето на Златните глобуси во знак на борбата против сексуално злоставување

Силни пораки и говори за единство доминираа синоќа на 75. доделување на Златните глобуси, прво доделување награди во Холивуд по сексуалните скандали што ја погодија филмската индустрија, а филмски ѕвезди во знак на поддршка за жртвите носеа црна облека, пренесе e-magazin. Најголеми добитници на Златните глобуси, американски филмски и телевизиски ...

Повеќе »

Златни глобуси: Леонардо ди Каприо најдобар актер!

На вчерашното, 73.издание на Златните глобуси, филмот „The Revenant“ ја освои најголемата награда  – „најдобра драма“, а Леонардо ди Каприо ја освои наградата за најдобар актер. Четириесет и едногодишниот актер ја зеде својата трета награда за најдобар актер на Златните глобуси. Пред „The Revenant“, ди Каприо ги освои наградите за ...

Повеќе »