ЗОИ 2018 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: ЗОИ 2018

ЗОИ 2018: Откриен прв случај на допингуван спортист

Јапонскиот лизгач, Кеи Саито е првиот учесник на ЗОИ во Јужна Кореја кај кого е откриено користење недозволени супстанци. Саито кој се натпреварува во брзо лизгање падна на допинг тестот спроведен ден по неговото пристигнувањето во Пјонгјанг. Јапонецот користел ацетазоламид, супстанца која се користи за прикривање на трагите на други ...

Повеќе »