Инстаграм – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Инстаграм

Модерната технологија корисна но и штетна

Просветните работници се почесто алармираат дека децата прекумерно користат модерни технологии до граница на зависност. Најчесто поради користењето пред се на интернет, децата се соочуваат и со непријатни ситуации. Учениците поради користењето на социјалните мрежи се запознаваат со непознати лица, и се несвесни за опасностите со кои можат да се ...

Повеќе »

Ѓоковиќ започна со тренинзи

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го одбработил првиот тренинг по операцијата на лактот на десната рака. Србинот минатата недела беше опериран во Швајцарија, а процесот на рехабилитација го започна во понеделникот. „Благодарност до сите кои ми дадоа поддршка од петокот кога објавив дека го оперирав лактот. Се реадувам што ...

Повеќе »

Тетовец измамен преку инстаграм

Триесетгодишен жител од тетовското слео Пирок бил измамен преку Инстаграм откако се обидел да нарача мобилен телефон внесувајќи ги податоци и бројот на платежната картичка на оваа социјална мрежа. Кога по извесно време ја проверил состојбата на сметката, констатирал дека во периодот од 20-ти до 27-ми ноември годинава, во девет ...

Повеќе »

Се работи на поблиска поврзаност помеѓу Инстаграм и Фејсбук

Социјалната мрежа Инстаграм ја тестира можноста корисниците истовремено да ги објавуваат своите објави и на оваа платформа и на Фејсбук. Со оваа поблиска поврзаност на социјалните мрежи, се чини, Фејсбук сака популарноста на опцијата „Сторис“ да ја префрли и на својата главна платформа. Некои корисници ја забележаа веќе опцијата за ...

Повеќе »

Луксузни автомобили, на јахти, во хеликоптери: Ние сме богатите деца на Скопје!

Еден од тие необични интернет профили, кој деновиве е доста коментиран, е секако тој на Инстаграм, насловен како ,,Богатите деца на Скопје’’. Имено, група на младинци од Скопје, го отвориле со цел да го промовираат својот раскошен живот, споделувајќи фотографии од нивното секојдневие кои изобилуваат од раскош. Позирање покрај луксузни ...

Повеќе »

Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и злоупотреба на лични податоци. Станува збор за 23 годишниот З.М кој откако се скарал со девојката во еден момент насилно ја изнел  од кафе барот  каде што биле,  и почнал да ја удира со тупаници ...

Повеќе »

Траги од стрии трансформирани во неверојатни уметнички дела со бои на виножито

Девојка со одлична идеја ги бои трагите од стрии на женското тело во бои на виножитото за да ја постигне нејзината цел. Да се прифати и сака своето тело може да биде многу тежок предизвик, а на тоа не помагаат фотографиите од жени со прекрасни тела кои немаат никакви траги, ...

Повеќе »

Руски модели го навредија персоналот во хотел во Дубаи со „еротски“ фотографии

Администрацијата на екстра луксузниот хотел со пет ѕвездички „Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah“ во Дубаи се пожали на руски фотомодели поради наводни експлицитни фотографии кои девојките ги разместиле на Instragam со хаштагот #Dubai. Менаџерите на „Waldorf Astoria“ во Дубаи сметаат дека се непристојни направените фотографии во „хотелските апартмани и нивната ...

Повеќе »

Инстаграм конечно ја направи оваа опција достапна за сите

Инстаграм конечно ја воведе опцијата за зачувување на фотографијата без да мора да ја објавите, како официјален дел од  апликацијата. Оваа опција се тестираше во последните месец дена кај ограничен број на корисници, а од денес ќе биде достапна за сите. Со оваа опција ќе можете да го зачувате своето ...

Повеќе »

На Инстаграм се фалел со своето богатство, па завршил в затвор

Британецот, Леви Вотсон мислел дека е „фраер“ кога на Инстаграм објавил низа фотографии со пари, накит и скапи автомобили, но при тоа не помислил дека некој можеби ќе се запраша од каде му е сето тоа. -Иако тој на полицијата и тврдел дека не е вмешан во препродавање дрога и дека ...

Повеќе »

Таа постави нови стандарди за сексапил!

Таа постави нови стандарди за сексапил! Погледнете ги нејзините видеа и фотографии и уживајте во глетката! Нејзиното име е Роузи Роф – таа е жешка Британка поради која мажите ширум светот ја губат главата. Кога не шета по рингот и не најавува нови крвави мечеви, на својот профил на Инстаграм ...

Повеќе »

Натали Халкро е гордоста на Канада

Натали Халкро е родена во Канада во 1988 година. Висока е 173 сантиметри и е жена со совршени облини. Нејзините сини очи, црната коса и бујните облини се магнет за привлекување внимание. Атрактивната девојка од Канада најмногу е посветена на модата и убавината. Активна е на социјалните мрежи, особено на ...

Повеќе »

Тие се најсексапилните жени на Инстаграм

Веќе неколку години Инстаграм е најбрзо растечка социјална мрежа. Многу од овие девојки ги изградиле своите кариери токму благодарение на таа платформа. Дека од социјалните мрежи може убаво да се заработува и да се изгради неверојатна популарност и кариера сведочат и сестрите Ким Кардашијан и Кајли Џенер. Во продолжение погледнете ...

Повеќе »

ФОТО: Згодни девојки кои го поддржуваат Трамп за претседател

Откако ќе ги погледнете овие фотографии од девојките што го поддржуваат Трамп сигурно ќе посакате и вие да гласате за него. Секако ако живеете во САД и имате право да гласате. https://www.instagram.com/p/BHN8vlcDi7O/ https://www.instagram.com/p/BHNkpLWDOpV/ https://www.instagram.com/p/BHNS7FLjGgS/ https://www.instagram.com/p/BHMXlnYDTl3 https://www.instagram.com/p/BHMVCOiDpEI/ https://www.instagram.com/p/BHNZmbdD5bj/  

Повеќе »

Коко се пофали со својата постпородилна фигура (Фото)

Старлетата Коко Остин на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со која го покажа резултатот од тренирањето, четири месеци по породуањето. Коко се збогува од теретаната пред една година, кога остана бремена со својата ќерка. Неодамна, поточно пред четири месеци кога се роди Шанел Никол,  таа му се врати на вежбањето ...

Повеќе »

Барбика по примерот на Адел (Фото)

Корисникот на Инстаграм под псевдонимот Cyguy објави неколку фотогарфии од кукли направени по примерот на Адел, што само по себе зборува за тоа колку е голема љубовта кон неа од страна на нејзините обожаватели. Облеката наликува на онаа што Адел ја носеше во 2013-та на доделувањето на Оскарите, кога ја ...

Повеќе »

Како изгледаат оргиите на кралот на Инстаграм

Дан Билзериан се прослави со објавување на фотографии од својот див начин на живот на социјалните мрежи. Но, со објавување на последната фотографија ги шокираше дури и неговите фанови. Тој објави фотографија на која тој лежи со многу голи жени, а тој едвај се гледа од нив. Поради правилата на ...

Повеќе »

Хју Џекман по пети пат се бори со рак на кожата

Актерот, Хју Џекмен објави фотографија на својот профил на Инстаграм на која има фластер на својот нос, појаснувајќи дека тоа е пример за она што се случува кога не носите крема за заштита од сонце. „Најблаг облик на ракот, но сеедно сериозен. Ве молам секогаш да носите заштитна крема и ...

Повеќе »