истражна постапка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: истражна постапка

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против лицето кое застрела гостин на свадба

Осомничениот на ден 25 јули во 22.45 минути, додека присуствувал на свадбена веселба, извадил од појас пиштол марка SMIT I VESON и со умисла испукал еден куршум со кој го погодил сега починатиот Б.Х. , државјанин на Република Германија. Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка ...

Повеќе »