Канцеларија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Канцеларија

Нешта кои им се случуваат единствено на високо интелигентните луѓе

Интелигенцијата се утврдува со помош на тестови, но новите истражувања покажуваат дека исклучително интелигентните луѓе на околината реагираат на поинаков начин. Според последните истражувања, високо интелигентните луѓе имаат проблем со воспоставување на приоритети, па прилично се вознемируваат кога треба да направат неколку работи истовремено. Ниту напредокот во технолошка смисла не ...

Повеќе »

Лоши вести за оние кои сакаат да пијат кафе или чај на работа

Бактериите живеат насекаде и невозможно е средината во која живееме да е стерилна. Но, тоа не значи дека не можеме да го смениме она за кое сме лично одговорни. Професорот по микробиологија од Универзитетот во Аризона, д-р Чарлс Герба, утврдил дека околу 90 % од шолјите кои се користат во ...

Повеќе »

Демолирана Народната канцеларија на Иванов и во Тетово (Фото)

Утрово во 05.30 часот била демолирана Народната канцеларија на претседателот, Ѓорѓе Иванов во Тетово, лоцирана во центарот на градот. Ѕидовите се пожолтени од јајца кои биле фрлани, а искршена е и вратата. Надлежните направиле увид и се работи на откривање на сторителите. Во моментот се работи на санирање на последиците ...

Повеќе »