капацитет – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: капацитет

Градинката Рада Поцева во Кавадарци има капацитет за 560 а во мoмeнтов згрижува двојно повеќе деца

Кавадарчани имаат потреба од изградба на нова детска градинка а тоа беше и главниот адут на партиите во предизборието. Дека општината има сериозен проблем со недостиг на ваков капацитет потврдува и фактот што во моментов во детската градинка Рада Поцева се згрижени двојно повеќе деца од предвиденото. Директорката на градинката ...

Повеќе »

Иванов-Ал Сиси: Односите меѓу Македонија и Египет во духот на меѓусебното разбирање и почитување

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во Каиро имаше средба со претседателот на Арапската Република Египет, Абдел Фатах Ал–Сиси на која било констатирано дека односите меѓу две земји се развиваат во духот на пријателството, меѓусебното разбирање и почитување. Од кабинетот на Ивнов соопштија дека на средбата биле разменети информации за изворот ...

Повеќе »