кристијано роналдо – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: кристијано роналдо

Роналдо ставил „вето“ на доаѓањето на Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ доби уште една сезона со тимот на Манчестер јунајтед откако во текот на летото Реал Мадрид беше заинтересиран за шведскиот ветеран. Според шпанскиот „Диарио гол“, главниот виновник зошто популарниот Ибра не пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ е ветото кое го ставил Кристијано Роналдо. Според шпанските медиуми, ова не е ...

Повеќе »

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Суперкупот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“, медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на европскиот првак, објави дека тренерот Зинедин Зидан и најдобриот фудбалер ...

Повеќе »

Роналдо постави рекорд што тешко некој може да го урне

Кристијано Роналдо додаде уште едно фантастично достигнување во својата богата ризница. Во 2.коло од Купот на конфедерации во Москва, Португалија ја победи Русија со 1-0 и направи голем чекор кон пласман во полуфиналето, а единствениот погодок за Португалците го постигна Роналдо. Гереиро нафрли, а Роналдо со глава ја погоди мрежата ...

Повеќе »

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра. Според најголем дел од медиумите, одлуката да го напушти Реал ја донел уште ...

Повеќе »

Поднесена тужба против Роналдо за даночно затајување

Шпанскиот весник Марка пишува дека против фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, обвинителот Позуело де Аларкон покренал постапка за затајување данок. Во тужбата се наведува дека Кристијано Роналдо ги искористил „дупките во законот“ слично како што тоа го напаравил неговиот колега од Барселона, Лионел Меси, за да не плати данок. ...

Повеќе »

Марка: Кристијано Роналдо нема да игра во Скопје

Европскиот шампион Реал на 8 август, на натпреварот во Суперкупот на УЕФА, против Манчестер Јунајтед во Скопје, ќе игра без својот најдобар играч Кристијано Роналдо, тврди Марка. Овој весник, кој е близок до Реал и секогаш е добро информиран за сè што се случува во „Кралскиот клуб“, тврди дека Кристијано ...

Повеќе »

Бизарно барање на Роналдо: Нема да зборувате за мене и 70 години по мојата смрт

„За мене нема да се каже ниту збор, дури и кога ќе бидам починат. Во спротивно следува казна“! Навидум бизарно барање, но бидејќи доаѓа од Кристијано Роналдо тогаш се е можно. Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, им забранил на вработените во клубот да шират информации за него и ...

Повеќе »