Леонардо Ди Каприо – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Леонардо Ди Каприо

Кошулата по која сите „плукаа“ стана моден хит

Кошулите со таканаречен хавајски принт некогаш беа исклучително актуелни, но со текот на времето како да станаа симбол од категорија на „невкус и кич“. Барем за некои. Но, изгледа дека сега се враќаат во полн сјај. Таков впечаток доби публиката која присуствуваше на претставувањето на машката колекција на модната куќа ...

Повеќе »

Поради злоупотреба, Ди Каприо го предаде Оскарот на полицијата

Леонардо ди Каприо морал да ја предаде на федералните агенти статуетката од Оскарот која која му припаѓала на Марлон Брандо. Награда која оригинално му била доделена на Марлон Брандо, а подоцна подарена на Ди Каприо, ја предале на федералните агенти како доказ во случајот со глобалниот скандал за корупција во ...

Повеќе »

Конечно Оскар за Леонардо ди Каприо (Видео – говор)

Леонардо ди Каприо конечно го доби долгоочекуваниот Оскар. Откако шест пати безуспешно беше номиниран во категоријата за најдобар актер, Лео овој пат доби награда благодарение на улогата во филмот The Revenant (Повратникот). Корисниците на социјалните мрежи веќе почнаа да се шегуваат дека тој одржал одличен говор, затоа што го вежбал ...

Повеќе »

Ди Каприо сака да го игра Путин

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо во интервју за германскиот весник „Велт ам Зонтаг“ изјави дека со големо задоволство би прифатил да ја одигра улогата на претседателот на РФ Владимир Путин. – Путин би бил многу, многу интересен, со големо задоволство би ја одиграл таа улога – рече познатиот актер. Ди Каприо исто така ...

Повеќе »

„Бесценета“ реакција на Ди Каприо за победата на Лејди Гага (Видео)

Актерот Леонардо ди Каприо дефинитивно го одбележа вчерашното доделување на престижните филмски награди „Златни глобуси“ во Лос Анџелес. Актерот направи смешна гримаса во моментот кога покрај него поминуваше Лејди Гага, движејќи се кон сцената да си ја подигне наградата за најдобра актерка во серијата „Американска хорор – приказна“. „Едноставно не ...

Повеќе »

Златни глобуси: Леонардо ди Каприо најдобар актер!

На вчерашното, 73.издание на Златните глобуси, филмот „The Revenant“ ја освои најголемата награда  – „најдобра драма“, а Леонардо ди Каприо ја освои наградата за најдобар актер. Четириесет и едногодишниот актер ја зеде својата трета награда за најдобар актер на Златните глобуси. Пред „The Revenant“, ди Каприо ги освои наградите за ...

Повеќе »

Дали е ова годината кога Ди Каприо би можел да освои оскар ?

Оваа година Леонардо Ди Каприо е главен фаворит за наградата најдобар актер во драмски филм за Златен Глобус како и за Оскар. Леонардо е номиниран во категоријата за најдобар актер во главна улога за перформансот во филмот на Алехандро Гонзалес Ињариту, The Revenant. Изминативе години, Леонардо ди Каприо се појави ...

Повеќе »