мајами – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: мајами

Сѐ помали надежи за преживеани под урнатиот мост во Мајами

Пешачкиот мост допрва требаше официјално да биде ставен во употреба. Сепак новизградениот мост без предупредување се урна врз фреквентниот автопат. Најмалку шест луѓе загинаа. Спасувачите деноноќно работеа на местото на несреќата во обид да пронајдат преживеани во урнатините на пешачкиот мост, кој падна врз неколку возила на автопатот со шест ...

Повеќе »

Го освои Мајами, па донесе неочекувана одлука која им ја соопшти на медиумите

Швајцарецот Роџер Федерер, кој вчера го освои Мајами Опен, совладувајки го Рафаел Надал во финалето, најави дека може повторно да оди на одмор до следниот Гренд слем турнир – пренесува порталот Спортклуб. Тој сигурно дека ќе се фокусира на уште некоја Гренд слем титула до крајот на кариерата, а таков ...

Повеќе »

Федерер преку Надал до трофејот во Мајами

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер синоќа го победи Рафаел Надал во финалето на Мастерсот во Мајами. Федерер славеше со 2-0 во сетови. Првиот сет Федерер го доби со 6:3 во гемови, а во вториот беше 6:4. Во меѓусебните мечеви Шпанецот и натаму е во водство, но сега разликата е едноцифрена – ...

Повеќе »

Ѓоковиќ го пропушта Мастерсот во Мајами!?

Новак Ѓоковиќ поради повреда најверојатно ќе го пропушти Мастерс турнирот во Мајами, на кој во последните три години ја освојуваше титулата. Француската новинарка Карол Бушар ја пренесе информацијата дека поради повреда на лактот, српскиот играч од САД се вратил во Монако на консултации со својот доктор и дека најверојатно нема ...

Повеќе »

НБА: Мајами ја продолжи победничката серија

Кошаркарите на Мајами ја постигнаа 11.та победа во серија откако ноќеска беа подобри од Минесота со 115:113. Најефикасен на дуелот беше Карл-Ентони Таунс од Минесота со 35 поени, а кај Мајами Горан Драгиќ со 33 поени. Иако имаат серија од 11 победи Мајами се уште не се наоѓа меѓу првите ...

Повеќе »

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски 2017 година ја почна со победа. Тој во 2.коло од квалификациите на фјучрсот во Плантејшн, САД, синоќа го совлада Американецот МекКлеин Кеслер со 2:0 во сетови. Јотовски, кој е прв носител во квалификациите двата сета ги доби со 7:6 (9:7) и 7:5 во гемови. Вечерва ...

Повеќе »