„Мета“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: „Мета“

Во Крива Паланка истепан возач кој најавувал митинг на партија

Кривични пријави за насилство добија тројца жители на Крива Паланка, од кои еден е малолетник, поради тоа што истепале возач на автомобил облепен со плакати на политичка партија, со кој преку разглас се најавувал митинг на партијата – објави агенцијата Мета. Полициската станица од Крива Паланка поднела кривична пријава против ...

Повеќе »

Сопругата на Мета нов лидер на Социјалистичкото движење за интеграција

Привремениот лидер на албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), Петрит Васили синоќа се повлече од функцијата, по што е решено до одржувањето на партискиот конгрес со партијата да раководи Моника Круемади. Четириесет и тригодишната Круемади е сопруга на актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета, кој е основач на ЛСИ и ...

Повеќе »

Мета: Мухиќ – Заев ме покани да станам пратеник, побарав само да останам независен

-Да бидам кандидат за пратеник ме покани лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Јас само побарав да останам независен, на што тој се согласи и ете, се најдов на листата – вели за „Мета“ професорот Ферид Мухиќ, за чие име, откако излезе во јавноста со големи шанси за иден претставник во ...

Повеќе »

Ратајкоски: МТВ ќе го казни вработениот што згрешил објавувајќи владини реклами

МТВ ја увидела грешката и ќе го санкционира вработениот што ја направил грешката со објавувањето на владини реклами, вели Диме Ратајкоски, главен и одговорен уредник на Првиот програмски сервис на Македонската телевизија – пишува агенцијата Мета. Тој, јавува агенцијата, тврди дека по добиените насоки од Агенцијата за аудио и аудиовизелни ...

Повеќе »

Чавков испрати телеграма до БЈБ и до УБК за враќање на разрешените началници

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Чавков денеска испратил телеграма до директорите на Бирото за јавна безбедност и до Управата за безбедност и контраразузнавање, како и до повеќе оддели во МВР, со која ги информирал дека се должни веднаш да ја вратат воспоставената претходна состојба каква што била пред донесувањето ...

Повеќе »