Тагови: Метро

Мајка со нога ја удрила тригодишната ќерка за да ѝ го спаси животот (видео)

Иако на снимката изгледа дека мајката навистина силно со ногата ја удира својата тригодишна ќерка, според нејзините тврдења и според чуварот таа имала добра причина за тоа. На видео-снимката од Малезија која се рашири по социјалните мрежи се гледа како малото девојче стигнува до лифтот чии врати се отворени и, ...

Повеќе »

Швеѓани се повозија без пантолони во метрото

Мажи и жени без пантолони или здолништа се појавија викендов во стокхолмското метро, како дел од меѓународната акција „No Pants Subway Ride”, што почна во Њујорк, во 2002 година, а потоа се рашири по целиот свет. Температурите беа ниски до -6 степени Целзиусови во главниот град на Шведска, во неделата ...

Повеќе »

Бугарија доби 368 милиони евра од ЕУ за нова метро-линија во Софија

Бугарија ќе гради нова линија на подземната железница во Софија со сумата од 368 милиони евра, одобрени денеска од Европската комисија. Ваквите средства доаѓаат од Европскиот фонд за регионален развој при што во првата фаза се предвидува финансирање на околу осум километри на новата метро-линија број „3“. Според планот, во ...

Повеќе »
Close