незгода – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: незгода

Како настрада Димушевски? (видео)

Српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката. Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент, и тоа во последната трка откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден ...

Повеќе »

Тешка сообраќајна незгода кај Плетвар, едно лице почина

Денеска околу 13.15 часот на патниот правец Градско-Прилеп на Плетвар, кон Кавадарци, се случи тешка сообраќајна незгода во која едно лице го загуби животот. Несреќата се случила при судир помеѓу патничко моторно возило „Аскона“ без регистарски таблици, управувано од непознато машко лице и „Пежо 307“ управувано од Ј. К. (1987) ...

Повеќе »

Манчестер Сити остана без Аргентинецот: Агуеро посериозно повреден во сообраќајна незгода (Фото)

Серхио Агуеро, фудбалерот на Манчестер Сити е сериозно повреден во сообраќајна незгода во Холандија. Тој бил на концерт на латинската ѕвезда Малума во Холандија и по завршувањето на концертот се качил во такси, коe требало да го одвезе до аеродромот -пренесува порталот Дерби. Но, на пат накај аеродромот, нешто се ...

Повеќе »

Артан Груби доживеа сообраќајна незгода

Утрово околу 10 часот пратеникот од ДУИ, Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа, во која е причинета само материјална штета, пишува Тетовасот. Груби за порталот вели дека несреќата се случила на улицата Варшавска, каде за среќа нема повредени туку е причинета само материјална штета.

Повеќе »

Прегазено деветгодишно дете во Чаир

Со тешки повреди, фрактури на две коски на лева подлактица се здобило деветгодишно дете во сообраќајна незгода која се случила вчера во Скопје. Незгодата се случила попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир кога автомобил „Форд Фокус“ управуван од Ѓ.Ф. (59) удрил во деветгодишното дете пешак – соопшти МВР. Повреденото ...

Повеќе »

Утрово сообраќајна незгода во скопски Аеродром

Сообраќајна незгода се случи утрово во скопски Аеродром, на семафорите пред трговскиот центар „Капитол мол“. До незгодата дошло при судир на две возила, поради што има застој во сообраќајот. Се уште нема увид од сообраќајната полиција.

Повеќе »

Четири сообраќајки во Скопје, две лица се повредени

Вчера на подрачјето на град Скопје се случиле вкупно четири сообраќајни незгоди, од кои две се со последици материјална штета, две се со последица телесни повреди, во кои со полесни повреди се здобиле две лица. Инспекторот Драган Вељаноски од скопската полиција информира дека во текот на изминатиот ден по спроведените ...

Повеќе »

Пол Ван Дајк тешко повреден по пад од сцена

Холандскиот диџеј, Пол Ван Дајк, паднал од сцената додека настапувал на A State of Trance во Утрехт. По незгодата,  веднаш е префрлен во болница со хеликоптер, а според првичните информации, претрпел траума на главата. Повеќе детали за тоа како дошло до инцидентот не се познати, а нема ни информации за ...

Повеќе »

Малолетник со воздушна пушка ранил 55-годишник

Вчера попладне во светиниколското село Сопот, во дворот од сопствената куќа Д.Д. (55) бил застрелан во пределот на главата со воздушна пушка  калибар 4,5мм од четиринаесетгодишник од Свети Николе. Д.Д. се здобил со повреда за која вчера година се јавил во Клиничкиот центар во Штип, каде побарал лекарска помош и ...

Повеќе »

Исповед на возачот на автобусот кој се преврте: Причина е камион кој возеше во спротивната лента

Камион што навлегол во спротивна лента, бил причина за сообраќајната незгода на автобусот со бугарски граѓани во Македонија, што се случи вечерта на 2-ри овој месец. Бугарските медиуми пренесуваат дека ова го тврди возачот на автобусот Љубомир Лазаров од дупничкото село Слатино. Лазаров го управувал автобусот на фирмата „Мегатранс“ што ...

Повеќе »

Возрасна жена тешко повредена во автобус на ЈСП

Вчера околу 09,00 часот во Скопје, на бул.„Кузман Јосифоски-Питу“ на автобуската постојка при качување во автобус на ЈСП В.С. (64) се лизнала и паднала на подот. Старицата при тоа се здобила со тешка телесна повреда – скршеница на десно рамо и десна рака.

Повеќе »

Случајни минувачи спасиле дете заглавено во ескалатор (Видео)

Дете од Кина си ја заглавило раката во ескалатор, но случајните минувачи брзо реагирале и успеале да го спасат. На снимката се гледа како жена трча кон момченцето, а друча го запира ескалаторот со притискање на копчето за итни случаи. Потоа се собираат повеќе луѓе и го спасуваат момчето кое ...

Повеќе »

ФОТО: Тојота излета од патот кон врвот на Водно

Иако ги израдува најмалите, снегот вчера го отежна сообраќајот во државата. Кренатата рампа од Средно Водно кон врв излажа многумина да тргнат со својот автомобил нагоре. Еден од возачите, качувајќи се нагоре не успеал да го контролира своето возило. Возилото почнало да се лизга надолу, по што завршило потпрено на ...

Повеќе »