нема обвинение – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: нема обвинение

СЈО нема истрага, ниту обвинение против идните министри

Денеска Специјалното јавно обвинителство ќе достави одговор до мандатарот Зоран Заев за тоа дали води истрага или пак има покренато обвинение против некој од функционерите во идната влада. Оттаму потврдија дека вчера попладне пристигнало барањето од Заев, кој од обвинителите бара информација за покренати истраги и обвинителни акти против кандидатите ...

Повеќе »