Новак Ѓоковиќ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ започна со тренинзи

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го одбработил првиот тренинг по операцијата на лактот на десната рака. Србинот минатата недела беше опериран во Швајцарија, а процесот на рехабилитација го започна во понеделникот. „Благодарност до сите кои ми дадоа поддршка од петокот кога објавив дека го оперирав лактот. Се реадувам што ...

Повеќе »

Ѓоковиќ се врати со победа во Мелбурн

Новак Ѓоковиќ му се врати на тенисот по пауза од шест месцеи и во два сета го победи Австриецот Доминик Тим, во егзибицискиот меч на Кујонг Класик во Мелбурн. Некогаш најдобриот тенисер во светот го победи Тим по 64 минути игра со 6:1, 6:4. Ѓоковиќ одигра можне сигурен прв сет, ...

Повеќе »

Ѓоковиќ го пропушта Мастерсот во Мајами!?

Новак Ѓоковиќ поради повреда најверојатно ќе го пропушти Мастерс турнирот во Мајами, на кој во последните три години ја освојуваше титулата. Француската новинарка Карол Бушар ја пренесе информацијата дека поради повреда на лактот, српскиот играч од САД се вратил во Монако на консултации со својот доктор и дека најверојатно нема ...

Повеќе »

Деветгодишна Србинка му одржа лекција на новинарот кој го нападна Ѓоковиќ и стана хит на интернет

По победата која ја оствари над Доминик Тим, Новак Ѓоковиќ имаше сериозна препирка со еден британски новинар за време на прес-конференцијата по мечот, а мора да се напомене дека Англичанецот во дадената ситуација отиде предалеку и во еден момент го запраша доскорешниот светски рекет број еден дали има ментален проблем. ...

Повеќе »

Новак зад пијано порача: Лондон, доаѓам

29-годишниот Ѓоковиќ на Инстаграм го покажа својот талент и зад пијаното, додека во исто време им порача на ривалите: „Лондон, јас доаѓам“. Ноле на своите фанови им посака да им се врати насмевката на лицето со песна, по што ја отсвири „Клер де лун“ од Клод Дебиси. Можеби тој се ...

Повеќе »

Ѓоковиќ одбива да рекламира коцкање, алкохол и цигари

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, уште еднаш покажа дека не е сè во парите. Првин српскиот тенисер јавно проговори дека одбил илјадници долари за да одигра наместен меч, а сега неговиот менаџер Едуардо Арталди потврди дека на Ѓоковиќ приоритет му е моралот, а не парите. Тенискиот ас внимателно ги ...

Повеќе »