Обвинување – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Обвинување

Хамилтон го обвини Фетел за мамење

Четирикратниот светски шампион Луис Хамилтон го обвини Себастијан Фетел од Ферари за мамење во Баку. Според Англичанецот, пилотот на Ферари ги прекршил правилата за првиот излез на безбедносното возило во последната трка во Азербејџан.   Безбедноснот автомобил излезе во првиот круг кога германскиот пилот ја предводеше колоната. Луис тврди дека ...

Повеќе »

ВМРО ДПМНЕ Кавадарци: Неисчистените канали во Тиквешијата ќе предизвикаат проблеми кај земјоделците

Неисчистените канали во Тиквешијата ќе предизвикаат проблеми кај земјоделците обвинија на прес ВМРО ДПМНЕ Кавадарци, од подружницата Тиквеш, ги отфрлаат обвинувањата. На почетокот на новата сезона каналите за наводнување со кои стопанисува Водостопанство Тиквеш се во катастрофална состојба, вака на прес конференција обвинија од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци на ...

Повеќе »

Тешки обвинувања на затворските полицајци: ни ги крадат дипломите, немаме оружје и униформи

Вработените во Затворската полиција се жалат на катастрофалните услови за работа во македонските казнено-поправни домови. Велат дека им недостига буквално сè: униформи, оружје, лисици, столчиња и маси. Немаат менза, насекаде „се шетаат“ бубачки, возилата за превоз на затворениците се речиси неупотребливи, а гумите се менуваат дури кога целосно ќе се ...

Повеќе »

Иванов ја обвини германската амбасадорка за ширење „лажни вести“

Македонскиот претседател во реакција по денешното соопштение на германското МНР, ја обвини амбасадорката на оваа земја дека шири лажни вести и тврди дека Меркел му се извинувала поради тоа. Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вечерва остро ја нападна германската амбасадорка во земјата Кристине Алтхаузер, обвинувајќи ја дека шири „лажни вести“. Иванов ...

Повеќе »

Оштетен билборд на Вмро Дпмне во Куманово

Непознати сторители го оштетиле билбордот на Вмро Дпмне на кој е носителот на листата за пратеници во изборната единица број 2, Никола Тодоров , лоциран на Октомвриска револуција во Куманово. Од општинскиот комитет на Вмро Дпмне , го обвнија СДСМ. Марио Цветковски , кандидат за пратеник вели дека СДСМ е ...

Повеќе »

Нејмар остана без приватниот авион и јахтата

Обвинувањата дека затајувал данок во времето кога го носел дресот на Сантос, го оставија Нејмар без приватниот авион и јахтата. Локалните медиуми пишуваат дека капитенот на бразилската фудбалска репрезентација, од страна на бразилските власти е осомничен дека затаил данок во периодот од 2011 до 2013 година. Одлуката на властите во ...

Повеќе »