ол стар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: ол стар

Четири вардарки во конкуренција за „Ол стар“ тимот на ЛШ

Македонскиот шампион Вардар е пред пласман на завршниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите, а четири ракометарки од „црвено-црните“ се наоѓаат во конкуренција за „Ол стар“ тимот. ЕХФ им дава можност на навивачите да го изберат својот идеален тим на сезоната. Номинирани од Вардар се: голман – Амандин Лејно лев ...

Повеќе »

NBA All-Star: Тимот на Леброн Џејмс го победи тимот на Стеф Кари (видео)

67-от НБА ол стар меч заврши со победа на тимот кој го состави Леброн Џејмс од 148:145 над НБА ѕвездите кои ги собра Стеф Кари. Ова издание на НБА ол-стар мечот беше поинакво од другите, Леброн Џејмс и Стеф Кари создадоа два тима кои играа еден против друг. Ваквиот концепт ...

Повеќе »