пампео – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: пампео

Помпео: Ако Ким изненадно почине, не ме прашувајте ништо

Директорот на ЦИА, Мајк Помпео изјави дека не тре ба да му се поставуваат никкави прашања, во случај кога севернокорејскиот лидер, Ким Џонг Ун, изненадно би умрел. „Доколку Ким почине, имајќи ја во предвид историјата на ЦИА, едноставно нема да зборувам за тоа. Некој би можел да помисли дека тоа ...

Повеќе »