петре шилегов – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: петре шилегов

Со пари од проектот „Скопје 2014“ ќе се поставуваат енергетски ефикасни фасади

Енергетски ефикасни фасади во сите средни училишта во Скопје ќе бидат изградени со средствата од проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот Петре Шилегов. Тој рече дека станува збор за 70 милиони денари, а реконструкцијата на средните училишта е планирана да почне на 10  јуни и да трае до почетокот на новата ...

Повеќе »

Од утре јавниот превоз е бесплатен

Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави итни мерки и препораки за намалување на загадувањето на воздухот. Тој објави дека Град Скопје од утре воведува бесплатен јавен превоз во автобусите на ЈСП и во автобусите на приватните превозници, се до моментот на намалување на загадувањето, за што јавноста дополнително ќе биде известена. ...

Повеќе »

Од 15 ноември до Средно Водно само со автобус или пеш

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска информира дека е разработен план за сообраќајно решение за Водно. Имплементацијата ќе биде за викендот, по 15 овој месец, во зависност од преземањето на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје”. „Начелно ќе има два пункта од кои ќе поаѓаат посебни градски линии. Едниот е кај ...

Повеќе »