пешаци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: пешаци

За само едно деноноќие во Тетово се повредени двајца пешаци

Во овој регион, овие учесници во сообраќајот најмногу страдаат поради пребрзо возење. Изминатото деноноќие во тетовско во сообраќајни незгоди повредени се двајца пешаци. Во првиот случај повреден е 31 годишен пешак во кој возач удрел па побегнал, а во втората, во седумгодишно дете удрел малолетен мотоциклист. Првично причината и за ...

Повеќе »

Двајца пешаци прегазени во еден ден во Скопје

На 03.04.2018 година околу 09:20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје на булеварот „Александар Македонски“ патничко моторно возило “Сеат Алтеа“ со скопски регистерски таблици управувано од М.А. (32) од Скопје удрило во Н.Т. (39) од Скопје. Со повреди се здобил пешакот и со возило бил пренесен во Ургентен центар ...

Повеќе »

Камион влетал во пешаци во Стокхолм, најмалку тројца мртви (видео)

Според очевидци, камионот се појавил во пешачка зона и со голема брзина удрил во поголема група луѓе кои во тоа време се наоѓале таму. Набргу после упадот се слушнале и истрели. Најмалку тројца загинале откако камион влетал во пешаци во главниот град на Шведска, Стокхолм, јавуваат светски агенции. Според очевидци, ...

Повеќе »

РСБСП: Зимски совети за безбедност на пешаците во сообраќајот

  Движете се по тротоарот секогаш кога е можно, а ако не е, користете го крајниот лев раб од коловозот и следете ги возилата кои ви доаѓаат од спротивната страна. Не го бркајте зеленото светло за пешаци или автобусот, избегнувајте да носите торби и други предмети кои ја нарушуваат вашата ...

Повеќе »

Во 10 сообраќајки во Скопје повредени 12 лица, „пајакот“ отстранил 79 возила

Вкупно 10 сообраќајни незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје, во кои со полесни повреди се здобиле 12 лица. -Во текот на изминатите 24 часа од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број прекршоци. Тројца возачи поминале на црвено светло на семафорите,16 ...

Повеќе »