Тагови: пешаци

РСБСП: Зимски совети за безбедност на пешаците во сообраќајот

  Движете се по тротоарот секогаш кога е можно, а ако не е, користете го крајниот лев раб од коловозот и следете ги возилата кои ви доаѓаат од спротивната страна. Не го бркајте зеленото светло за пешаци или автобусот, избегнувајте да носите торби и други предмети кои ја нарушуваат вашата ...

Повеќе »

Во 10 сообраќајки во Скопје повредени 12 лица, „пајакот“ отстранил 79 возила

Вкупно 10 сообраќајни незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје, во кои со полесни повреди се здобиле 12 лица. -Во текот на изминатите 24 часа од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број прекршоци. Тројца возачи поминале на црвено светло на семафорите,16 ...

Повеќе »
Close
Advertisment ad adsense adlogger