Тагови: Пиштол

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

pishtol

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот. Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Повеќе »

Вооружен грабеж во маркет во Куманово

vooruzen-grabez

Засега непознат сторил вчера попладне извршил оружен грабеж во маркет во кумановската населба Карпош. Откако влегол во маркетот, тој со пиштол им се заканил на вработените и го одзел дневниот пазар , кој изнесувал 57.000 денари. – Сторителот влегол во маркетот, го извадил пиштолот и го вперил кон една од ...

Повеќе »

„Лудак“ со пиштол за време на вклучување во живо на РТВ (видео)

pistolj,-rtv_660x330

Непознат маж утрово со пиштол в раце и пришол и и’ се заканил на екипата на Радио – телевизија Војводина која имала вклучување во живо за време на утринската програма (0:38). Мажот се појавил со пиштолот пред камерата, но набргу побегнал. Телевизијата поднела и пријава во полиција. Од медиумот наведуваат дека овој ...

Повеќе »
Close