Пиштол – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Пиштол

Наредба за спроведување на истрага против полицаецот кој со истрел од службено оружје повреди двајца малолетници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против полицискиот службеник кој повреди двајца малолетници со истрел од службен пиштол. Полицаецот е осомничен дека сторил кривично дело – Убиство од член 123, а во врска со член 19 од Кривичниот законик. За ...

Повеќе »

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот. Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Повеќе »

Вооружен грабеж во маркет во Куманово

Засега непознат сторил вчера попладне извршил оружен грабеж во маркет во кумановската населба Карпош. Откако влегол во маркетот, тој со пиштол им се заканил на вработените и го одзел дневниот пазар , кој изнесувал 57.000 денари. – Сторителот влегол во маркетот, го извадил пиштолот и го вперил кон една од ...

Повеќе »

„Лудак“ со пиштол за време на вклучување во живо на РТВ (видео)

Непознат маж утрово со пиштол в раце и пришол и и’ се заканил на екипата на Радио – телевизија Војводина која имала вклучување во живо за време на утринската програма (0:38). Мажот се појавил со пиштолот пред камерата, но набргу побегнал. Телевизијата поднела и пријава во полиција. Од медиумот наведуваат дека овој ...

Повеќе »