победи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: победи

Стартни победи на домаќините во четвртфиналналето на кошаркарскиот Еврокуп

Во второто по квалитет европско кошаркарско натпреварување Еврокупот, синоќа се одиграа првите натпревраи од четвртфиналето. Во серијата подобар до две победи, предност од 1-0 остварија сите четири тима кои играа на домашен терен. Во Ерусалим, тимот на Хапоел славеше убедлива победа над Гранд Канарија со дваесет поени разлика 87-67. На ...

Повеќе »

Бодовите од првите две средби од 19. коло во Серија А за домашните екипи

– Во Италијанското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 19.коло. На првите две средби од оваа рунда победи забележаа домашните екипи. Резултати: Емполи – Палермо 1:0, Наполи – Сампдорија 2:1.   Денеска играат: Удинезе – Интер, Киево – Аталанта, Џенова – Рома, Лацио – Кротоне, Сасуоло – Торино, ...

Повеќе »

Нова рунда во кошаркарската Евролига

Со два натпревара кои ќе се играат денеска во Истанбул и Тел Авив ќе започне тридневната програма од 5.коло во кошаркарската Евролига. Во Истанбул, Фенербахче ќе биде домаќин на Уникс Казан, додека во Тел Авив кај Макаби гостува Барселона. На другите натпревари кои ќе се играат утре и во петок ќе ...

Повеќе »