повремен дожд – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: повремен дожд

Времето денеска: Променливо облачно со повремен локален дожд

Променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне кога ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 0 до 7 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 20 степени. Во Скопје и ...

Повеќе »

Времето денеска: Променливо облачно со слаб локален дожд

Претпладне променливо облачно со слаб локален дожд, а на некои планини со слаб снег. Попладне врнежите ќе престанат и облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 0 до 8 степени, додека дневната ќе биде ...

Повеќе »

Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде  променливо облачно, во западните делови со повремен  дожд, а во источните со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната ...

Повеќе »