подрум – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: подрум

Штипјанец починал во подрумот на пријателот

56-годишен штипјанец е пронајден мртов во подрумот на неговиот пријател, каде живеел последните три години. Во полициската станица во Штип, вчера во 11.20 часот, М.К. (60) пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип. Штипската полиција соопшти дека смртта била констатирана ...

Повеќе »

Чаир: Во две кофи најдена голема количина оружје и муниција

Две кофи полни со разна муниција, рачни бомби и минофрлачки гранати се пронајдени вчера во подрум во куќа во скопската населба Чаир – соопшти денеска полицијата. Пронајдени биле 19 гранати со калибар 40 мм во реденик, 12 гранати 40 мм залепени со селотејп во картонска кутија, две рачни бомби од ...

Повеќе »