поп звезда – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: поп звезда

Франциско – папата кој руши ѕидови

Неговата мисија е – уривање ѕидови. По пет години на чело на Римокатоличката црква, папата Франциско стана некој вид теолошка и политичка поп-ѕвезда. Молитвата е политички чин. Посебно кај ѕидот на границата меѓу Мексико и САД. Папата Франциско отворено изјави: „Оној кој гради ѕидови наместо мостови, не е христијанин. Тоа ...

Повеќе »

Кјали Миног го исфрлила свршеникот од нејзиниот стан

Поп ѕвездата, Кајли Миног (48), пред нецела недела возбудено говорела за својата свадба, но како што пренесуваат странските медиуми, таа ненадејно ја раскинала врската со британскиот актер Џошуа Сас. Според истите извори таа го исфрлила 29-годишниот актер од својот стан во Лондон, сомневајќи се во неговата верност. Кајли Миног ја ...

Повеќе »