Пошта – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Пошта

Кражба во филијала на „Македонски пошти“

Вчера попладне во една од скопските филијали на „Македонски пошти“, непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот. Од МВР денеска соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Повеќе »

Помош за поплавените се донира и во поштите

Македонска пошта од денеска до 31 август ги отвора своите единици на поштенска мрежа за собирање хуманитарна помош за настраданите подрачја во скопскиот регион. – Помошта во конзервирана храна, бебешка храна и пелени, средства за лична хигиена и дезинфекција хуманите граѓани може да ја остават во било која поштенска единица на ...

Повеќе »