променливо облачно – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: променливо облачно

Времето денеска: Променливо облачно со повремен локален дожд

Променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне кога ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 0 до 7 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 20 степени. Во Скопје и ...

Повеќе »