Серена Вилијамс – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Серена Вилијамс

Серена Вилијамс го продолжи одморот, нема да настапи ни во Рим

Американската тенисерка Серена Вилијамс соопшти дека нема да настапи на турнирот во Рим, кој ќе се игра од следната седмица. Вилијамс, која беше на породилно отсуство од јануари 2017 година, се врати на терен оваа година и досега настапи во Мајами и во Индијан Велс. Американката турнирот во Рим го ...

Повеќе »

Серена Вилијамс за првпат по 20 години е надвор од ВТА ранкингот

Серена Вилјамс е една од најдобрите тенисерки во историјата на тенискиот спорт, а нејзината приказна брои освоени 23 Гренд Слем, се прослави во Чикаго, во далечната 1997 година кога успеа да ја победи седмата тенисерка на светот Мери Пирс, а потоа и Моника Селеш, за на крај да загуби од ...

Повеќе »

Елиминирана Серена Вилијамс во осминафиналето во Мајами

Најдобрата светска тенисерка Серена Вилијамс е запрена во осминафиналето на ВТА турнирот во Мајами. Синоќа поуспешна од Американката беше Русинката Светлана Кузњецова со 2-1 во сетови (6-7, 6-1, 6-2). Вилијамс мечот го заврши со дури девет двојни сервис грешки и 50 неизнудени грешки. Противничка на Кузњецова во четвртфиналето ќе и ...

Повеќе »