Слика – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Слика

Тајзи конечно ја покажа својата „Омилена“

„Омилена“ на Тајзи е новата песна која ова лето ќе ја слушаме на балканските радио станици. Песната е во летен реге ритам, текстот е на Тајзи, на музиката  работеа заедно со Лазар Цветковски, кој го изработи и аранжманот на истата. Песната, заедно со видеото ќе биде промовирана на каналот на ...

Повеќе »

Слика на Баскијат продадена на аукција за 110,5 милиони долари

Сликата на Жан-Мишел Баскијат од 1982 година достигна рекордна вредност од 110,5 милиони долари на аукција на американската аукциска куќа Sotheby’s во Њујорк. Сликата „Untitled“ од 1982 година синоќа ја купи четириесет и едногодишниот јапонски бизнисмен Јусаку Маезава, кој и претходно даде рекордна цена за Баскијат. Маезава планира експлозивната слика ...

Повеќе »

Ако видите камион на Македонија Пат, замислете си желба

Повеќе »

Пред и потоа

Повеќе »

Глава ме Стега – Само Тони и Две Жени

Повеќе »

Класика од 80_те години

Повеќе »

Граничен премин Евзони – Грција

Повеќе »

Beyonce

Повеќе »

Марјана Трајкова – Твоја до крај

Повеќе »

Крати Вицови

Повеќе »

Ке Спијам Кај Тебе….

Повеќе »

Робин Худ

Повеќе »

Фотошоп на денот

Не му е лесно на Кристијано Роналдо

Повеќе »

Без зборови

Лубов или Магија

Повеќе »

Кај Психијатар

Повеќе »

Внимавај зете

Повеќе »

Со гаранција

Повеќе »

Љубов моја…

Повеќе »

боже боже која е таа…

Повеќе »

Требало да слушаш

Повеќе »