Талевски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Талевски

Обвинителите на СЈО во Врховен: Се разгледуваа случаите на Темелко и Талевски

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, за Макфакс изјави дека предметите биле разгледувани и дека по донесувањето на одлуката, јавноста ќе биде информирана. Врховниот суд ги одржа седниците на кои се разгледуваа барањата за заштита на законитоста за притворите на градоначалниците на општина Пустец, Едмонд Темелко, и на општина Битола, Владимир Талевски. Во судот ...

Повеќе »

Истражители на СЈО проверуваат дали Талески од куќен притвор потпишува документи

Тројца истражители на Специјалното јавно обвинителство утрово пристигнале во Општина Битола, каде како што дознава Мета, треба да извршат увид во врска со спроведувањето на куќниот притвор врз градоначалникот Владимир Талески. Оттаму велат дека тие се таму за да проверат дали евентуално има пропусти во спроведувањето на куќниот притвор, односно ...

Повеќе »