Тепачка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Тепачка

Кривична пријава за малолетничките кои претепаа соученичка во Неготино

Поради постоење на основано сомнение за сторено  кривично дело „Насилство“, казниво според Казнениот Законик надворешната канцеларија за криминалистички работи во Неготино поднесе Известување до Обвинителството против трите малолетнички кои минатата недела тепаа врсничка во дворот на Основно училиште “Гоце Делчев”. Трите ученички се на возраст од 13, 14 и 15 ...

Повеќе »

Утврдени пропусти кај наставници во училиште во чиј двор беше тепачка во Неготино

Утврдени се некои потфрлувања во однос на работењето на одделни одделенски раководители, кои педагошката евиденција ја воделе со пропусти. Ова го покажал увидот на просветната инспекција во неготинското основно училиште “Гоце Делчев”, откако две ученички нападнаа трета во дворот на училиштето. – Педагошката евиденција ја воделе со пропусти. Се мисли ...

Повеќе »

Малолетници се тепале во Чаир, договориле судир по расправија на социјални мрежи

Две групи малолетни лица се степале на улицата  „Коста Абрашевиќ, откако претходно се расправале на социјалните мрежи. Од едната страна биле 11 малолетници на возраст од 13 до 15 години (девет биле ученици од основното училиште „Лирија“, а двајца од средното училиште „Арсение Јовков“), а од другата страна биле 17 малолетници, ...

Повеќе »

Три лица хоспитализирани по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и Реал Сосиедад, но МВР не ја потврди таа информација. Синоќа околу 9 ...

Повеќе »

Инцидент во Шуто Оризари, полицијата врши увид

Во Шуто Оризари попладнево настанала тепачка меѓу две групи. Од полицијата потврдуваат за инцидентот и најавуваат повеќе информации по завршување на увидот на местото на настанот. Претходно, медиумите објавија дека во тепачка во скопската општина Шуто Оризари е повреден актуелниот и кандидат за градоначалник на оваа општина Елвис Бајрам, кој ...

Повеќе »

Тепачка меѓу патници во автобус на ЈСП, повредено 18-годишно момче

Осумнаесетгодишно момче синоќа е повредено со нож во тепачка помеѓу патници во автобусот на Јавното сообраќајно претпријатие, кој сообраќа кон село Бојане. Како што соопшти МВР, вчера околу 19:45 часот на ул. „Ѓорче Петров“ во Скопје, во автобус бр.56 на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), кој сообраќа на линијата кон село Бојане, ...

Повеќе »

Тепачка на навивачи во Белград

Масовна тепачка се случила синоќа околу 23 часот во Блокот 61, во Нов Белград, во кој едно лице се здобило со тешки повреди од огнено оружје. Во инцидентот полесно било повредено уште едно лице. Агенцијата Бета објави дека во тепачката учествувале две групи на млади луѓе. Неофицијално станува збор за ...

Повеќе »

Тепачка по поставувањето на двојазична табла на ПИОМ во Охрид

Поставувањето на двојазичната табла на влезот во објектот каде што се канцелариите на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, предизвика тепачка меѓу поединци. Утрово службите од ПИОМ се обиделе да постават двојазична табла, но тоа предизвикало револт кај неколкумина поединци, кои ја искршиле таблата, при што дошло и ...

Повеќе »

Кривична за тетовец, кој сакал да пука во автомеханичар

Тетовската полиција му поднесе кривична пријава на четириесет и двегодишниот, Р.М. од село Камењане поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 21 – ви јуни минатата година во попладневните часови, додека М.А. бил во својата механичарска работилница, забележал возило ...

Повеќе »

Тепачка во Радовиш: Настрада Ашраф Адли (Видео)

Немил настан во 20.  минута го прекина денешниот меч меѓу Радовиш и Еурофарм Работник, откако при еден дуел над Левов беше направен прекршок, а тој потоа самиот ги решаваше работите. Го нападна Ашраф Али и буквално го нокаутираше, па настана мешаница. Левов доби син картон, а тоа значи дека беше ...

Повеќе »

ФБИ се откажува од истрага против Бред Пит

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) најверојатно ќе се откаже од истрага против Бред Пит, поради наводно малтретирање на неговите деца – објави магазинот „Пипл“. Извор од ФБИ за магазинот изјавил дека од досегашните докази и видеото, кое се споменуваше како повод за евентуална истрага, Бирото утврдило дека нема никаква основа ...

Повеќе »

„Ромео и Јулија“ на македонски начин со пиштоли

Вчера во раните утрински часови, во с.Смесница, општина Зелениково, поради љубовна врска дошло до караница и тепачка помеѓу две фамилии. Во инцидентот Д.К. и В.К. од пиштоли стрелале кон триесетгодишниот Џ.Д. и дваесет и петгодишниот Ф.Д. Притоа, Џ.Д. се здобил со две прострелни рани во пределот на градниот кош, а ...

Повеќе »

Крвав инцидент во Кочани

Околу 09 часот и 30 минути во Кочани во населбата Оризари, во близина на игралиштето кај местото „Селиште“, се случил инцидент. 61-годишниот Т.С. и 71-годишниот Ј.В. двајцата од Оризари, по кратка расправија започнале физичка пресметка во која најпрвин Ј.В со остар предмет замавнал кон Т.С. и му нанел посекотина во ...

Повеќе »

Со нож во череп: Крвава тепачка во Скопје

Вчера во Скопје, во кафе бар лоциран пред Трговскиот центар Буњаковец, настанала расправија и физичка пресметка помеѓу Г.К. (41), Г.К. (39) и Д.Т. (37), сите од Скопје, од една страна и неколку други непознати лица, од друга страна. Притоа, Г.К. (41) бил прободен со остар предмет во пределот на главата ...

Повеќе »

Балисти и Шверцери повредиле четворица полицајци

    Во средата, околу 17.30 часот во Скопје на стадионот „Чаир“, додека траел фудбалскиот натпревар меѓу екипите на „Шкендија“ и „Силекс“, дошло до нарушување на јавниот ред и мир во поголем обем со меѓусебна тепачка и насилство од страна на навивачките групи „Балисти“ и „Шверцери“. При интервенција повредени се ...

Повеќе »

Алкохолизирани бегалци се степале во Табановце

Бегалците сместени во транзитниот центар во Табановце, под дејство на алкохол предизвикале тепачка која станала масовна, а морало да интервенира и полицијата. Од наши извор од кампот дознаваме дека  тепачката била масовна, а учествувале педесет бегалци. Полицијата интервенирала и ја довела ситуацијата под контрола, по што било утврдено дека бегалците ...

Повеќе »

Кривична пријава за 14 -тте навивачи кои се степаа на преминот Стража

По расчистувањето на околностите кои довеле до вчерашната тепачка помеѓу навивачите на Фудбалскиот клуб „Шкендија“ од Тетово и на Ракометниот клуб „Будуќност“ од Црна Гора, која се случила  покрај магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Сретковскиот мост, СВР Тетово поднесе кривична пријава за учесниците. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан ...

Повеќе »

Масовна тепачка во центарот на Скопје: Повреден македонски ракометен репрезентативец

Еден македонски ракометен репрезентативец е повреден во масовна тепачка која вчеравечер се случила пред млечниот ресторан „Силбо“ на булеварот „Партизански одреди“ спроти Универзалната сала во центарот на Скопје – дознава Press24 од очевидци. Медиумот пренесува дека инцидентот се случил меѓу една група составена од двајца македонски репрезентативци и нивните пријатели ...

Повеќе »