Тренер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Тренер

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското раководство досегашнот Шеф на Стручниот Штаб на Победа поради здравствени причини се повлече од функцијата, а клубот за негов наследник утре ќе го официјализира ангажманот на српскиот стратег Слободан Крчмаревиќ. -Се заблагодарувам на соработката на ...

Повеќе »

Колку вода треба да пиете додека вежбате?!

Во текот на вежбањето се губи течност низ процесот на потење, затоа е важно тоа да се надополни со пиење на вода. Искусните фитнес тренери велат дека не мора да се испие цело шише ако се вежба помалку од 60 минути. Според нив, за тренинг од околу еден час, доволно ...

Повеќе »

Стефано Пиоли ја презеде Фиорентина

Стефано Пиоли е именуван за нов тренер на калчолигашот Фиорентина, потврди клубот од Фиренца. Пиоли неодамна беше отпуштен од Интер, поради серијата на лоши резултати, ќе биде тренер на тимот во кој, во минатото, како играч мина шест сезони. На клупата на „виолетовите“ тој го наследи Португалецот Паоло Соуза, а ...

Повеќе »

Понудата изнесува 15 милиони евра – Интер бара нов тренер!

Раководството на Интер е решено во намерата да ангажира големо тренерско име – пренесува Супер спорт. Кинезите на крајот на сезоната ќе му дадат отказ на Пиоли, а нивни желби се Конте и Симеоне. Затоа што сакаат да донесат еден од овие два тренери во Интер, тие подготвија голема плата, ...

Повеќе »

Тренер од Кавадарци доби кривична пријава за сексуален напад на малолетничка

Тренер на стрелечки клуб од Кавадарци доби кривична пријава од полицијата за педофилија, односно за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години – соопшти денеска МВР. Шеесет и осумгодишниот Б.П.  од Кавадарци, во период од околу три месеци, во просториите на стрелечки клуб лоциран во гимназијата „Добри Даскалов“, ...

Повеќе »

Енрике си оди од Барселона по завршувањето на сезоната

Луис Енрике ќе ја напушти тренерската функција во Барселона на крајот на сезоната. „Нема да бидам тренер на Барселона следната сезона. Потребен ми е одмор. Сакам да се заблагодарам на клубот за довербата која ми ја укажа, како и на играчите за нивната посветеност и професионализам. Беа ова три незаборавни ...

Повеќе »

Интер го отпушти Де Бур

Италијанскиот фудбалски клуб Интер му врачи отказ на тренерот Франк де Бур поради лоши резултати. Холандскиот стручњак на „Џузепе Меаца“ дојде во август и оттогаш тимот доживеа седум порази на 14 натпревари. Во Италијанското првенство по 11 рунди Интер се наоѓа во вториот дел на табелата (12.место) и е далеку ...

Повеќе »

Бекам: Зидан во Реал е полн погодок!

Дејвид Бекам кој играше заедно со Зидан во Реал, смета дека неговиот тимски колега е полн погодок за позицијата – тренер на клубот. „Зарем можеше подобро од ова“, праша Бекам на својот профил на Инстаграм. Според Бекам, Зидан е најдобрата личност за оваа работа и тој не би дозволил неуспех ...

Повеќе »