Тренинг – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Тренинг

Ѓоковиќ започна со тренинзи

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го одбработил првиот тренинг по операцијата на лактот на десната рака. Србинот минатата недела беше опериран во Швајцарија, а процесот на рехабилитација го започна во понеделникот. „Благодарност до сите кои ми дадоа поддршка од петокот кога објавив дека го оперирав лактот. Се реадувам што ...

Повеќе »

Колку вода треба да пиете додека вежбате?!

Во текот на вежбањето се губи течност низ процесот на потење, затоа е важно тоа да се надополни со пиење на вода. Искусните фитнес тренери велат дека не мора да се испие цело шише ако се вежба помалку од 60 минути. Според нив, за тренинг од околу еден час, доволно ...

Повеќе »

Роси падна на тренинг и заврши во болница

Повеќекратниот светски првак во мото трки Италијанецот Валентино Роси(38) падна на тренингот во Римини, по што бил превезен во локалната болница. Според првичните информации, станува збор за полесни повреди на градниот кош и стомакот. „Роси мина без фрактури и тешки последици. Префрлен е во болница каде што лекарите утврдија полесни ...

Повеќе »

ЖРК Вардар се раздели со Кастратовиќ

Индира Кастратовиќ повеќе не е тренер на женскиот ракометен клуб Вардар, откак оттаму одлучија да ја прекинат соработката со неа. Кој ќе дојде на нејзино место ќе биде познато. а наскоро ќе биде познато кој ќе дојде на нејзиното место. Кастратовиќ  впрочем доби отказ од страна на раководството на македонскиот првак. ...

Повеќе »