убавина – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: убавина

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина е „магичен“ и го прави утрото совршено и помага во будењето. Но, кафето може да биде и нешто повеќе од пијалак. Има различни начини на кои може да се искористи, а меѓу нив е ефикасното ...

Повеќе »

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои имаат пробиотички својства. Но, сега е откриена и нова намена на таквите намирници. Најновите трендови во козметиката ги вклучуваат токму пробиотиците, а најевтиниот меѓу нив е сигурно јогуртот – намирница која можеби и веќе ја ...

Повеќе »

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  оставаат трага на кожата. Во таков случај, потребна е итна регенерација. Тоа не мора да значи дека треба крај себе да имате некоја скапа крема за лице или пак задолжително да посетите некој салон за ...

Повеќе »

Магичен еликсир за убавина и здравје од мед и грејпфрут

Грејпфрутот е познат како антиоксиданс, но и како моќен со своето антибактериско дејство. Богат е со витамин Ц, а ги содржи и витамините А, B, D и Е. Како и калциум, фосфор, магнезиум, манган, цинк, бакар и железо. За да направите „магичен еликсир“ за убавина и здравје, експертите препорачуваат… Потребни ...

Повеќе »

Мотивација на денот: Никој не е совршен!

Модната индустрија денес диктира модни трендови, но и трендови за убавина. Па со тоа и го категоризира атрактивното на една, помалку атрактивното на друга, и она што е неатрактивно на трета страна. Па многу истражувања покажуваат дека девојките и жените ширум светот се под константен притисок да бидат поблизу до ...

Повеќе »

Домашна маска за подмладување по рецепт на Софија Лорен

Рецептот за оваа маска за подмладување доаѓа од безвременската убавица Софија Лорен. Добро е тоа што не е комплицирана за подготовка, а има неверојатен ефект. За подготовка потребно ви е: -половина кесичка желатин од  10 грама – 150 грама кајмак (млеко, кефир или јогурт) – 1 чајна лажичка глицерин – ...

Повеќе »

Трикови за убавина од Меган Маркл

Идната Војвотка од Сасекс, Меган Маркл деновиве е топ тема во светските медиуми. Во интервју за американското списание „Cosmo“, а на тема нега и убавина, таа открила… Користете пудра, но не на цело лице Не мора да нанесувате пудра на цело лице, ако тоа не е неопходно. Со оглед на ...

Повеќе »

Евтин трик за двојно побрзо сушење на косата со фен

Иако многу фризери советуваат кога можете да го избегнувате сушењето на косата со фен, кога деновите се студени баш и не може така едноставно да се следи ваквиот совет. Сушењето со фен кога е есен или зима, меѓудругото одзема и повеќе време. Па затоа, споделуваме еден евтин трик со кој ...

Повеќе »

Трик за убавина кој го користи Кејт Мидлтон, а може да си го дозволи секој

Кејт Мидлтон може да се пофали со исклучително убав ден и негувано лице. А нејзината лична козметичарка открила една од тајните на нејзината убавина која за чудо, е лесно достапна секому и не чини илјадници. Арабел Престон открила зошто меѓудругото лицето на Војвотката од Кембриџ изгледа толку беспрекорнo.Таа вели дека ...

Повеќе »

3 масла за брз раст и помалку опаѓање на косата

Кокосовото масло е најдоброто природно масло против опаѓање на косата, бидејќи продира длабоко во влакното и ја штити косата од сушење. А оние кои имаат проблем со опаѓањето, можат да се „потпрат“ на уште неколку други билни масла кои имаат одличен ефект за забрзување на растот на косата и спречување ...

Повеќе »

И официјално, Џорџ Клуни важи за најубав во светот

Естетскиот хирург Џулијан де Силва направил темелна анализа со компјутерско мапирање на ликот на славниот актер Џорџ Клуни, за да дојде до одговорот на тоа зошто токму Клуни со години важеше за најпосакуван ерген во холивудските кругови. Хирургот анализирал и лица на други актери, но за ликот на Клуни заклучил ...

Повеќе »

Времето стои за Клаудија Шифер

Во екот на нејзината популарност во текот на девдесеттите години, Шифер ја споредуваа со легендарната Брижит Бардо. Благодарение на нејзината убавина. А печатот на посебно убава го задржала до денес. Славната германска манекенка Клаудија Шифер во последно време ретко се појавува во јавноста, но кога тоа ќе го стори, редовно остава ...

Повеќе »

Дали ова е најубавата црна девојка во светот?

Доколку досега не ја знаевте, време е да ја запознаете Лолита, афроамериканската манекенка која за кратко време го освои светот со својата совршена убавина! Комбинацијата на изразено темна кожа и прекрасни светли очи ја прави оваа девојка навистина уникатна, па дури и ја нарекуваат црна барбика: Лолита има 364.000 следбеници ...

Повеќе »

Трендови на боја на коса во 2017 година

Може ли нешто да ја надмине убавата сива нијанса или шатирањето? Еве ги трендовите за коса кои ќе бидат во 2017 година. Сребрено руса Како што забележавме на Златните глобуси, голем камбек има сребрено русата коса која го симболизира стариот холивудски гламур, вели Марис Амброс. „Убаво, женствено и елегантно, со ...

Повеќе »

„Мис Порто Рико“ избрана за нова „Мис на светот 2016“ (Галерија)

„Мис Порто Рико“, деветнесетгодишната, Стефани дел Вале победи на изборот за убавина „Мис на светот 2016“, што се одржа синоќа во Оксон Хил, близу Вашингтон. Црнокосата студентка ја доби круната од Шпанката Миреа Лалагуна, која победи на минатогодишниот избор во Кина. „Чест и голема одговорност е да бидам претставничка на ...

Повеќе »

Бела Хадид е новото заштитно лице на „Најк“

Топ моделот, Бела Хадид реши да тргне по стапките на својата сестра Џиџи, која веќе некое време работи за „Рибок“, па така стана ново заштитно лице на „Најк“. Дваесетгодишната манекенка ја соопшти оваа вест на социјалните мрежи, објавувајќи слика од својот плакат поставен во Њујорк. ­ „Прилично сум возбудена што ...

Повеќе »

Натали Халкро е гордоста на Канада

Натали Халкро е родена во Канада во 1988 година. Висока е 173 сантиметри и е жена со совршени облини. Нејзините сини очи, црната коса и бујните облини се магнет за привлекување внимание. Атрактивната девојка од Канада најмногу е посветена на модата и убавината. Активна е на социјалните мрежи, особено на ...

Повеќе »