Фергусон – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тагови: Фергусон

Алекс Фергусон се разбуди од кома

Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да разговара со семејството – пренесе Дејли Мејл. Најуспешниот менаџер во британскиот фудбал итно бил опериран поради излив на крв во мозокот и моментно е на интензивна нега, но тој веќе се разбудил  и разговарал со со семејството и пријателите во ...

Повеќе »

Фергусон се разбудил од кома и разговарал со семејството

Легендата на Манчестер јунајтед во саботата итно беше опериран поради излив на крв во мозокот. „Ѓаволите“ потврдија дека процедурата поминала во ред, но по известувањето во саботата, нема други официјални соопштенија. Дејли Мејл сега открива повеќе детали, весникот пренесе дека Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да ...

Повеќе »